0 (378) 505 00 11

Sosyal Medyada Biz}

ÇALIŞMA HAYATINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bu gün (1 Temmuz 2016) itibariyle yürürlüğe giren İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
TÜMÜNÜ GÖR

Çalışma Yöntemimiz

Durum Tespiti: İş yerinize gelerek yerinde inceleme ile işletmenizin İş Sağlığı ve Güvenliği alanından mevcut durumunu ve riskleri tespit ediyoruz.
Risk Değerlendirmesi: Yapılan durum tespiti ile çalışma ortamınızda bulunan ya da ortaya çıkabilecek riskleri ve önlemlerini rapor haline getiriyoruz. 6331 sayılı kanuna göre risk değerlendirmesi yapmamış olan işverenlere ciddi para cezalarının yanı sıra iş durdurma cezası da verilebilmektedir.
Eğitim: Hazırlanan risk değerlendirmesine göre belirlenen ihtiyaca karşılık gerekli eğitimleri gerçekleştiriyoruz ve yıllık eğitim planı oluşturarak ilave ve ileri eğitimleri sürdürüyoruz.
Acil Durum Eylem Planı: Yangın, deprem gibi doğal afetler ve diğer acil durumlar için bir acil durum eylem planı oluşturuyoruz. Bu planda acil durumlarda kimin ne görevde olacak ve nasıl hareket edileceği detaylandırılıyor.
Düzeltici ve Önleyici Faaliyetler: Hazırlanan risk değerlendirmesi raporuna göre belirlenen riskleri yok etmek ya da en aza indirmek için gerekli tedbirleri belirliyoruz. Belirlenen tedbirlere göre görev dağılımı yapılır ve takibi tarafımızdan gerçekleştirilerek çalışmalar en kısa sürede tamamlanır.
Denetim ve Kontrol: Alınan tüm tedbirler ve yapılan faaliyetler sonrası bir İSG sistemi oluşturuyoruz. Bu sistemi yapacağımız denetim ve kontrollerle sürekli hale getiriyoruz.